Öppettider

Bilförsäljning
Mån-Fre: 09:00 – 18:00
Lörd: 10:00 - 14:00

Utökade öppetider Bilförsäljningen fr.o.m. 1/9-18
Mån-Fre: 09:00 – 18:00
Lörd: 11:00 - 15:00
Sönd: 11:00 - 15:00

Serviceverkstad
Mån-Fre: 07:00 – 17:00

Däck & Direktservice
Mån-Fre: 08:00 – 17:00
Lunch: 11:45 – 12:30

Skadeverkstad
Mån-Fre: 07:00 – 16:00
Lunch: 11:45 – 12:30

Butiken
Mån-Fre: 08:00 – 17:00

Adress

Besöksadress
Transportg. 11
Ängelholms norra infart

Postadress
Box 1155
262 22 Ängelholm

visa karta

Telefonnummer

Växel
0431-898 00

Fax
0431-166 58

*Växeln är bemannad 7.30-16.30: Övriga tider vänligen använd direktnummer under respektive kontaktperson nedan.

En komplett bilanläggning

På Bil-Månsson i Ängelholm finner du nya Volvo, Renault och Dacia, ett stort utbud av begagnade bilar, serviceverkstad, skadeverkstad, tvättanläggning och Tankastation.

Välkommen
BilförsäljningenPersonlig ServiceteknikerVerkstad ÖvrigtSkadecenterBildelarMarknadsplatsHertz

Carl Hoberg

Säljare Volvo/ begagnat 0431-89822 carl.hoberg@bilmansson.se

Marcus Bäckström

Säljare Volvo/ begagnat 0431-89818 marcus.backstrom@bilmansson.se

Niklas Nilsson

Säljare Volvo/ begagnat 0431-89823 niklas.nilsson@bilmansson.se

Marco S. Tunström

Säljare Renault/Dacia/begagnat 0431-89819 marco.s.tunstrom@bilmansson.se

Caroline Bergman

Säljare Renault/ Dacia/ begagnat 0431-89824 caroline.bergman@bilmansson.se

Michael Gannås

Transportbilssäljare 0431-89827 michael.gannas@bilmansson.se

Maria Liljeqvist

Säljare Volvo / begagnat 0431-89828 maria.liljeqvist@bilmansson.se

Magnus P Jönsson

Tjänstledig - -

Mikael Birgersson

Personlig Servicetekniker 0431-898 67 mikael.birgersson@bilmansson.se

Fredrik Arnason

Personlig Servicetekniker Transportbilar 0431-89843 fredrik.arnason@bilmansson.se

David Andersson

Personlig Servicetekniker 0431-89873 david.andersson@bilmansson.se

Felix Hansson

Personlig Servicetekniker 0431-89879 felix.hansson@bilmansson.se

Elias Hansson

Personlig Servicetekniker 0431-89874 elias.hansson@bilmansson.se

Anders Magnusson

Personlig Servicetekniker 0431-89848 anders.magnusson@bilmansson.se

Daniel Nilsson

Personlig Servicetekniker 0431-898 76 daniel.nilsson@bilmansson.se

Axel Gustavsson

Interntekniker 0431-898 59 axel.gustavsson@bilmansson.se

Jonas Borg

Akuttekniker 0431-898 68 jonas.borg@bilmansson.se

Mathias Carlström

Däck & Direkttekniker 0431-898 95 mathias.carlstrom@bilmansson.se

Kristoffer Malmros

Skadereglerare 0431-898 57 kristoffer.malmros@bilmansson.se

Patrik Bengtsson

Verkstadssamordnare 0431-898 00 patrik.bengtsson@bilmansson.se

Johan Eriksson

Verkstadscoach 0431-89878 johan.eriksson@bilmansson.se

Jim Ljunggren

Verkstadscoach 0431-898 50 jim.ljunggren@bilmansson.se

Daniel Kjaer

Skadesamordnare 0431-89855 daniel.kjaer@bilmansson.se

Lasse Klein

Grossistsäljare 0431-89872 lars.klein@bilmansson.se

Sandra Pettersson

Tillbehörschoach 0431-89862 sandra.pettersson@bilmansson.se

Ian Dellgren

Försäljningschef Bildelar 0431-89860 ian.dellgren@bilmansson.se

Kjell Jönsson

Grossistsäljare 0431-89870 kjell.jonsson@bilmansson.se

Kalle Rasmusson

Bildelar 0431-898 61 karl-ake.rasmusson@bilmansson.se

Jessica Melin

Butik/bildelar - jessica.melin@bilmansson.se

Rickard Kullberg

Ängelholm 0431-89833 rickard.kullberg@bilmansson.se

Sven-Erik Andersson

Ängelholms Flygplats 0431-24270 sven-erik.andersson@bilmansson.se

Emma Sköld

Ängelholms Flygplats 0431-24270 hertz@bilmansson.se