Öppettider

Bilförsäljning
Mån-Fre: 09:00 – 18:00
Lör- sön: 11:00 - 15:00

Serviceverkstad
Mån-Fre: 07:00 – 17:00
27/12 - 4/1 07:00-16:00

Däck & Direktservice
Mån-Fre: 08:00 – 17:00
Lunch: 11:45 – 12:30

Skadeverkstad
Mån-Fre: 07:00 – 16:00
Lunch: 11:45 – 12:30

Butiken
Mån-Fre: 08:00 – 17:00

Adress

Besöksadress
Transportg. 11
Ängelholms norra infart

Postadress
Box 1155
262 22 Ängelholm

visa karta

Telefonnummer

Växel
0431-898 00

Fax
0431-166 58

*Växeln är bemannad 7.30-16.30: Övriga tider vänligen använd direktnummer under respektive kontaktperson nedan.

En komplett bilanläggning

På Bil-Månsson i Ängelholm finner du nya Volvo, Renault och Dacia, ett stort utbud av begagnade bilar, serviceverkstad, skadeverkstad, tvättanläggning och Tankastation.

Välkommen

Boka din verkstadstid eller hjulskifte online snabbt och enkelt
BilförsäljningenPersonlig ServiceteknikerVerkstad ÖvrigtSkadecenterBildelarMarknadsplatsHertz

Richard Demén Willaume

Säljare Renault 0431-898 25 richard.demen@bilmansson.se

Carl Hoberg

Säljare Volvo/ begagnat 0431-89822 carl.hoberg@bilmansson.se

Marco S. Tunström

Säljare Renault/Dacia/begagnat 0431-89819 marco.s.tunstrom@bilmansson.se

Caroline Bergman

Säljare Renault/ Dacia/ begagnat 0431-89824 caroline.bergman@bilmansson.se

Michael Gannås

Transportbilssäljare 0431-89827 michael.gannas@bilmansson.se

Maria Liljeqvist

Säljare Volvo / begagnat 0431-89828 maria.liljeqvist@bilmansson.se

Niklas Nilsson

Säljare Volvo/ begagnat 0431-89823 niklas.nilsson@bilmansson.se

Marcus Bäckström

Säljare Volvo/ begagnat 0431-89818 marcus.backstrom@bilmansson.se

Felix Hansson

Personlig Servicetekniker 0431-89879 felix.hansson@bilmansson.se

Mikael Birgersson

Personlig Servicetekniker 0431-898 67 mikael.birgersson@bilmansson.se

Magnus P Jönsson

Tjänstledig -

Daniel Nilsson

Personlig Servicetekniker 0431-898 76 daniel.nilsson@bilmansson.se

Anders Magnusson

Personlig Servicetekniker 0431-89848 anders.magnusson@bilmansson.se

Elias Hansson

Personlig Servicetekniker 0431-89874 elias.hansson@bilmansson.se

Fredrik Arnason

Personlig Servicetekniker Transportbilar 0431-89843 fredrik.arnason@bilmansson.se

David Andersson

Personlig Servicetekniker 0431-89873 david.andersson@bilmansson.se

Mathias Carlström

Däck & Direkttekniker 0431-898 95 mathias.carlstrom@bilmansson.se

Axel Gustavsson

Interntekniker 0431-898 59 axel.gustavsson@bilmansson.se

Kristoffer Malmros

Skadereglerare 0431-898 57 kristoffer.malmros@bilmansson.se

Bilal Hussin

Däck & Direkttekniker 0431-89891

Jonas Borg

Akuttekniker 0431-898 68 jonas.borg@bilmansson.se

Patrik Bengtsson

Verkstadssamordnare 0431-898 00 patrik.bengtsson@bilmansson.se

Johan Eriksson

Verkstadscoach 0431-89878 johan.eriksson@bilmansson.se

Jim Ljunggren

Verkstadscoach 0431-898 50 jim.ljunggren@bilmansson.se

Daniel Kjaer

Skadesamordnare 0431-89855 daniel.kjaer@bilmansson.se

Lasse Klein

Grossistsäljare 0431-89872 lars.klein@bilmansson.se

Sandra Pettersson

Tillbehörschoach 0431-89862 sandra.pettersson@bilmansson.se

Ian Dellgren

Försäljningschef Bildelar 0431-89860 ian.dellgren@bilmansson.se

Kjell Jönsson

Grossistsäljare 0431-89870 kjell.jonsson@bilmansson.se

Kalle Rasmusson

Bildelar 0431-898 61 karl-ake.rasmusson@bilmansson.se

Jessica Melin

Butik/bildelar - jessica.melin@bilmansson.se

Sven-Erik Andersson

Ängelholms Flygplats 0431-24270 sven-erik.andersson@bilmansson.se

Emma Sköld

Ängelholms Flygplats 0431-24270 hertz@bilmansson.se

Rickard Kullberg

Ängelholm 0431-89833 rickard.kullberg@bilmansson.se