Öppettider

Bilförsäljning
Mån-fre: 09:00 – 18:00
Lör- sön: 11:00 - 15:00


Serviceverkstad
Mån-fre: 07:00 – 17:00

Däck & Direktservice
Mån-fre: 07:00 – 17:00

Skadeverkstad
Mån-fre: 07:00 – 16:00

Butiken
Mån-fre: 07:00 – 17:00

Adress

Besöksadress
Transportg. 11
Ängelholms norra infart

Postadress
Box 1155
262 22 Ängelholm

visa karta

Telefonnummer

Växel
0431-898 00

Fax
0431-166 58

*Växeln är bemannad 7.30-16.30: Övriga tider vänligen använd direktnummer under respektive kontaktperson nedan.


En komplett bilanläggning

På Bil-Månsson i Ängelholm finner du nya Volvo, Renault och Dacia, ett stort utbud av begagnade bilar, serviceverkstad, skadeverkstad, tvättanläggning och Tankastation.

Välkommen

Boka din verkstadstid eller hjulskifte online snabbt och enkelt
BilförsäljningenPersonlig ServiceteknikerSkadecenterVerkstad ÖvrigtMarknadsplatsBildelarHertz

Magnus Jendland

Marknadschef 0431-898 20 magnus.jendland@bilmansson.se

Richard Demén Willaume

Säljare Renault/Dacia/begagnat 0431-898 25 richard.demen@bilmansson.se

Marcus Bäckström

Säljare Volvo/ begagnat 0431-898 18 marcus.backstrom@bilmansson.se

Marco S. Tunström

Säljare Renault/Dacia/begagnat 0431-898 19 marco.s.tunstrom@bilmansson.se

Niklas Nilsson

Säljare Volvo/ begagnat 0431-898 23 niklas.nilsson@bilmansson.se

Carl Hoberg

Key Account Manager Volvo 0431-898 22 carl.hoberg@bilmansson.se

Caroline Bergman

Säljare Renault/ Dacia/ begagnat 0431-898 24 caroline.bergman@bilmansson.se

Michael Gannås

Transportbilssäljare 0431-898 27 michael.gannas@bilmansson.se

Maria Liljeqvist

Säljare Volvo / begagnat 0431-898 28 maria.liljeqvist@bilmansson.se

Elias Hansson

Personlig Servicetekniker 0431-898 74 elias.hansson@bilmansson.se

Anders Magnusson

Personlig Servicetekniker 0431-898 48 anders.magnusson@bilmansson.se

Daniel Nilsson

Personlig Servicetekniker 0431-898 76 daniel.nilsson@bilmansson.se

Felix Hansson

Personlig Servicetekniker 0431-898 79 felix.hansson@bilmansson.se

David Andersson

Personlig Servicetekniker 0431-898 73 david.andersson@bilmansson.se

Fredrik Arnason

Personlig Servicetekniker Transportbilar 0431-898 43 fredrik.arnason@bilmansson.se

Kristoffer Malmros

Skadesamordnare 0431-898 40 kristoffer.malmros@bilmansson.se

Axel Gustavsson

Interntekniker 0431-898 59 axel.gustavsson@bilmansson.se

Jim Ljunggren

Verkstadscoach   jim.ljunggren@bilmansson.se

Jonas Borg

Akuttekniker 0431-898 68 jonas.borg@bilmansson.se

Bengt Nilsson

Skadecoach 0431-898 40 bengt.a.nilsson@bilmansson.se

Bilal Hussin

Däck & Direkttekniker 0431-898 91

Patrik Bengtsson

Verkstadssamordnare   patrik.bengtsson@bilmansson.se

Johan Eriksson

Verkstadscoach   johan.eriksson@bilmansson.se

Mathias Carlström

Personlig Servicetekniker 0431-898 95 mathias.carlstrom@bilmansson.se

Sandra Pettersson

Tillbehörscoach/ Bildelar 0431-898 62 sandra.pettersson@bilmansson.se

Kjell Jönsson

Grossistsäljare 0431-898 70 kjell.jonsson@bilmansson.se

Kalle Rasmusson

Bildelar 0431-898 61 karl-ake.rasmusson@bilmansson.se

Lasse Klein

Bildelar 0431-898 72 lars.klein@bilmansson.se

Mikael Torstensson

Bildelssamordnare 0431-898 60 mikael.torstensson@bilmansson.se

Sandra Persson

Butik / Bildelar 0431-898 64 sandra.persson@bilmansson.se

Jessica Melin

Butik/bildelar 0431-898 63 jessica.melin@bilmansson.se

Jessica Melin

Hertz/butik 0431-898 63 jessica.melin@bilmansson.se

Isac Troell

Hertz 0431-242 70 hertz.ap@bilmansson.se

Emma Sköld

mammaledig   hertz@bilmansson.se

Rickard Kullberg

Stationsansvarig Hertz 0431-898 33 hertz@bilmansson.se