Öppettider

Bilförsäljning
Mån-fre: 09:00 – 18:00
Lör- sön: 11:00 - 15:00

Serviceverkstad
Mån-fre: 07:00 – 17:00

Däck & Direktservice
Mån-fre: 07:00 – 17:00

Skadeverkstad
Mån-fre: 07:00 – 16:00

Butiken
Mån-fre: 07:00 – 17:00

Adress

Besöksadress
Transportg. 11
Ängelholms norra infart

Postadress
Box 1155
262 22 Ängelholm

visa karta

Tanka och Tvätta
Transportgatan 11

Telefonnummer

Växel
010-129 3000

*Växeln är bemannad 7.30-16.30: Övriga tider vänligen använd direktnummer under respektive kontaktperson.

Boka din verkstadstid eller hjulskifte online snabbt och enkelt

En komplett bilanläggning

På Bilmånsson i Ängelholm finner du nya Volvo, Renault och Dacia, ett stort utbud av begagnade bilar, serviceverkstad, skadeverkstad, tvättanläggning och Tankastation.

Välkommen


Personlig ServiceteknikerVerkstad ÖvrigtBilförsäljningenSkadecenterBildelarMarknadsplatsHertz

Olle Bergholm

Personlig Servicetekniker 0431-89867 olle.bergholm@bilmansson.se

Magnus Aneslätt

Akuttekniker 0431-89877 magnus.aneslatt@bilmansson.se

Andrei Micsoiu

Personlig Servicetekniker 0431-89876 andrei.micsoiu@bilmansson.se

Linus Lund

Däck & Direkttekniker 0431-89895

Carl Hoberg

Key Account Manager Volvo 0431-898 22 carl.hoberg@bilmansson.se

Niklas Nilsson

Säljare Volvo/ begagnat 0431-898 23 niklas.nilsson@bilmansson.se

Marco S. Tunström

Säljare Renault/Dacia/begagnat 0431-898 19 marco.s.tunstrom@bilmansson.se

Florent Alaj

Begagnatansvarig 0413-48 56 23 florent.alaj@bilmansson.se

Marcus Bäckström

Säljare Volvo/ begagnat 0431-898 18 marcus.backstrom@bilmansson.se

Richard Demén Willaume

Säljare Renault/Dacia/begagnat 0431-898 25 richard.demen@bilmansson.se

Caroline Bergman

Säljare Renault/ Dacia/ begagnat 0431-898 24 caroline.bergman@bilmansson.se

Michael Gannås

Transportbilssäljare 0431-898 27 michael.gannas@bilmansson.se

Magnus Jendland

Marknadschef 0431-898 20 magnus.jendland@bilmansson.se

Maria Liljeqvist

Säljare Volvo / begagnat 0431-898 28 maria.liljeqvist@bilmansson.se

Mathias Carlström

Personlig Servicetekniker 0431-89847 mathias.carlstrom@bilmansson.se

Daniel Nilsson

Personlig Servicetekniker 0431-898 43 daniel.nilsson@bilmansson.se

Anders Magnusson

Personlig Servicetekniker 0431-898 48 anders.magnusson@bilmansson.se

David Andersson

Personlig Servicetekniker 0431-898 73 david.andersson@bilmansson.se

Fredrik Arnason

Akuttekniker 0431-898 68 fredrik.arnason@bilmansson.se

Tim Petersen Åkesson

Personlig Servicetekniker 0431-898 74 tim.petersen@bilmansson.se

Felix Hansson

Personlig Servicetekniker 0431-898 79 felix.hansson@bilmansson.se

Bengt Nilsson

Skadecoach 0431-898 40 bengt.a.nilsson@bilmansson.se

Linus Quist

Skadetekniker  

Bilal Hussin

Däck & Direkttekniker 0431-898 91

Kristoffer Malmros

Skadesamordnare 0431-898 40 kristoffer.malmros@bilmansson.se

Jim Ljunggren

Bilvård/ Däckcoach   jim.ljunggren@bilmansson.se

Dennis Ilefjord

Verkstadscoach   dennis.ilefjord@bilmansson.se

Patrik Bengtsson

Verkstadssamordnare   patrik.bengtsson@bilmansson.se

Johan Eriksson

Verkstadscoach   johan.eriksson@bilmansson.se

Axel Gustavsson

Interntekniker 0431-898 59 axel.gustavsson@bilmansson.se

Mikael Torstensson

Bildelssamordnare 0431-898 60 mikael.torstensson@bilmansson.se

Kjell Jönsson

Grossistsäljare 0431-898 70 kjell.jonsson@bilmansson.se

Sandra Pettersson

Tillbehörscoach/ Bildelar 0431-898 62 sandra.pettersson@bilmansson.se

Lasse Klein

Bildelar 0431-898 72 lars.klein@bilmansson.se

Kalle Rasmusson

Bildelar 0431-898 61 karl-ake.rasmusson@bilmansson.se

Micaela Svedin

Kundsupport 0431-89864 micaela.svedin@bilmansson.se

Emma Sköld

mammaledig   hertz@bilmansson.se

Jessica Melin

Hertz/butik 0431-898 63 jessica.melin@bilmansson.se

Isac Troell

Hertz 0431-242 70 hertz.ap@bilmansson.se

Rickard Kullberg

Stationsansvarig Hertz 0431-898 33 hertz@bilmansson.se

Bilens registreringsnummer

Bilens märke och modell

Bilens årsmodell

Bilens miltal

Bilens eventuella skador

Nästa

Skick på däck

Minst 4mm

Servicebok

Komplett servicebok

Dragkrok

Bilen har dragkrok

Vinterhjul

Bilen har vinterhjul
Nästa

Jag är intresserad av

Endast sälja min bil
Jag vill byta bil

Jag vill byta till

Skicka

Ditt Namn

Din E-post

Ditt Telefonnummer

Skicka
Tack!
Vi återkommer så fort vi kan.
Stäng