Öppettider

Bilförsäljning
Mån-fre: 09:00 – 18:00
Lör- sön: 11:00 - 15:00


Serviceverkstad
Mån-fre: 07:00 – 17:00

Däck & Direktservice
Mån-fre: 07:00 – 17:00

Skadeverkstad
Mån-fre: 07:00 – 16:00

Butiken
Mån-fre: 08:00 – 17:00

Adress

Besöksadress
Transportg. 11
Ängelholms norra infart

Postadress
Box 1155
262 22 Ängelholm

visa karta

Telefonnummer

Växel
0431-898 00

Fax
0431-166 58

*Växeln är bemannad 7.30-16.30: Övriga tider vänligen använd direktnummer under respektive kontaktperson nedan.


En komplett bilanläggning

På Bil-Månsson i Ängelholm finner du nya Volvo, Renault och Dacia, ett stort utbud av begagnade bilar, serviceverkstad, skadeverkstad, tvättanläggning och Tankastation.

Välkommen

Boka din verkstadstid eller hjulskifte online snabbt och enkelt
BilförsäljningenPersonlig ServiceteknikerSkadecenterVerkstad ÖvrigtBildelarMarknadsplatsHertz

Magnus Jendland

Marknadschef 0431-898 20 magnus.jendland@bilmansson.se

Richard Demén Willaume

Säljare Renault/Dacia/begagnat 0431-898 25 richard.demen@bilmansson.se

Marcus Bäckström

Säljare Volvo/ begagnat 0431-89818 marcus.backstrom@bilmansson.se

Marco S. Tunström

Säljare Renault/Dacia/begagnat 0431-89819 marco.s.tunstrom@bilmansson.se

Niklas Nilsson

Säljare Volvo/ begagnat 0431-89823 niklas.nilsson@bilmansson.se

Carl Hoberg

Key Account Manager Volvo 0431-89822 carl.hoberg@bilmansson.se

Caroline Bergman

Säljare Renault/ Dacia/ begagnat 0431-89824 caroline.bergman@bilmansson.se

Michael Gannås

Transportbilssäljare 0431-89827 michael.gannas@bilmansson.se

Maria Liljeqvist

Säljare Volvo / begagnat 0431-89828 maria.liljeqvist@bilmansson.se

Anders Magnusson

Personlig Servicetekniker 0431-89848 anders.magnusson@bilmansson.se

Fredrik Arnason

Personlig Servicetekniker Transportbilar 0431-89843 fredrik.arnason@bilmansson.se

David Andersson

Personlig Servicetekniker 0431-89873 david.andersson@bilmansson.se

Felix Hansson

Personlig Servicetekniker 0431-89879 felix.hansson@bilmansson.se

Mikael Birgersson

Personlig Servicetekniker 0431-89867 mikael.birgersson@bilmansson.se

Daniel Nilsson

Personlig Servicetekniker 0431-898 76 daniel.nilsson@bilmansson.se

Elias Hansson

Personlig Servicetekniker 0431-89874 elias.hansson@bilmansson.se

Kristoffer Malmros

Skadesamordnare 0431-898 57 kristoffer.malmros@bilmansson.se

Jonas Borg

Akuttekniker 0431-898 68 jonas.borg@bilmansson.se

Mathias Carlström

Personlig Servicetekniker 0431-898 95 mathias.carlstrom@bilmansson.se

Bilal Hussin

Däck & Direkttekniker 0431-89891

Axel Gustavsson

Interntekniker 0431-898 59 axel.gustavsson@bilmansson.se

Jim Ljunggren

Verkstadscoach 0431-898 50 jim.ljunggren@bilmansson.se

Bengt Nilsson

Skadecoach 0431 - 898 55

Patrik Bengtsson

Verkstadssamordnare 0431-898 00 patrik.bengtsson@bilmansson.se

Johan Eriksson

Verkstadscoach 0431-89878 johan.eriksson@bilmansson.se

Kjell Jönsson

Grossistsäljare 0431-89870 kjell.jonsson@bilmansson.se

Sandra Pettersson

Tillbehörscoach/ Bildelar 0431-89862 sandra.pettersson@bilmansson.se

Kalle Rasmusson

Bildelar 0431-898 61 karl-ake.rasmusson@bilmansson.se

Lasse Klein

Bildelar 0431-89872 lars.klein@bilmansson.se

Mikael Torstensson

Bildelssamordnare 0431-89860 mikael.torstensson@bilmansson.se

Jessica Melin

Butik/bildelar 0431-898 63 jessica.melin@bilmansson.se

Sandra Persson

Butik / Bildelar 0431-89864 sandra.persson@bilmansson.se

Jessica Melin

Hertz/butik 0431-898 63 jessica.melin@bilmansson.se

Isac Troell

Hertz 0431-24270 hertz.ap@bilmansson.se

Emma Sköld

mammaledig - hertz@bilmansson.se

Rickard Kullberg

Stationsansvarig Hertz 0431-89833 hertz@bilmansson.se