Öppettider

Bilförsäljningen
Mån-fre: 09.00 – 18.00
Lör: Stängt
Sön: 11.00-15.00

Avvikande öppettider bilförsäljning
23/12 Lille Julafton: 09.00-17.00
24/12 Julafton : Stängt
25/12 Juldagen: Stängt
26/12 Annandag jul: Stängt
31/12 Nyårsafton: Stängt
1/1 Nyårsdagen: Stängt
5/1 Trettondagsafton: 11:00-15:00
6/1 Trettondagen: Stängt

Avvikande öppettider servicemarknad
Mån-fred, 23/12-5/1: 07:00-16:00
Vi har stängt helger samt röda dagar. 


Verkstad & Butik

Mån-fre: 07.00 – 17.00


Adress

Besöksadress
Storgatan 16 i Hörby
Hörby centrum.

visa karta

Postadress
Box 64
242 21 Hörby

Vår tank och tvättanläggning
Slagtoftavägen 60 i Hörby

Telefonnummer

Växel*
0415-188 00

Bilförsäljning
0415-188 08

Butik/Reservdelar
0415-188 12

*Växeln är bemannad 7.30-16.30

Boka din verkstadstid eller hjulskifte online snabbt och enkelt

Vår Tanka och tvättanläggning!

Du hittar vårt stora utbud av bilar, tjänster och tillbehör mitt i centrala Hörby.

Vid Hörbys norra infart ligger vår tank och tvättanläggning. Här finns förstklassig maskintvätt och handtvätt. Tanka förmånligt med ditt Volvokort.


Personlig ServiceteknikerVerkstad ÖvrigtBilförsäljningenBildelar

Rickard Isaksson

Personlig Servicetekniker   rickard.isaksson@bilmansson.se

Johan Jakobsson

Bildelar 0415-18818 johan.jakobsson@bilmansson.se

Andreas Nilsson

Försäljningschef Eslöv/Hörby 0413-688 64 andreas.nilsson@bilmansson.se

Johan Larsson

Säljare 0415-188 09 johan.larsson@bilmansson.se

Ulf Lind

Säljare 0415-188 10 ulf.lind@bilmansson.se

Viktor Persson

Personlig Servicetekniker 0415-188 06 viktor.persson@bilmansson.se

Oskar Malmros

Personlig Servicetekniker 0415-188 52 oskar.malmros@bilmansson.se

Fredrik Bondesson

Personlig Servicetekniker 0415-188 53 fredrik.bondesson@bilmansson.se

Jens Nilsson

Personlig Servicetekniker Transportbilar 0415-188 59 jens.nilsson@bilmansson.se

Magnus Brorsson

Kvalificerad tekniker 0415-188 03 magnus.brorsson@bilmansson.se

Mats Mårtensson

Verkstadscoach 0415-188 55 mats.martensson@bilmansson.se

Magnus Andersson

Bildelar / Butik 0415-188 16 magnus.andersson@bilmansson.se

Markus Lennartsson

Personlig Servicetekniker 0415-188 54 markus.lennartsson@bilmansson.se