Öppettider

Bilförsäljningen
Mån-Fre: 09:00 – 18:00
Lörd: 11:00 - 15:00
Sönd: Stängt

Avvikande öppettider bilförsäljning
31/12 Nyårsafton: Stängt
1/1 Nyårsdagen: Stängt
5/1 Trettondagsafton: Stängt
6/1 Trettondagen: Stängt

Avvikande öppettider servicemarknad och butik
23/12-5/1: 07:00-16:00
Vi har stängt helger samt röda dagar. 

23/12-5/1 håller vi stängt för frukost, 08:30-08:45 samt lunchstängt, 11:30-12:15.

Verkstad & Butik
Mån-fre: 07.00 – 17.00



Adress

Besöksadress
Fabriksallén 47 i Klippan

Postadress
Fabriksallén 47
264 36 Klippan

Visa karta

Tanka
Storgatan 41

Telefonnummer

Växel
010-129 3000

*Växeln är bemannad 7.30-16.30 Övriga tider vänligen använd direktnummer under respektive kontaktperson.

Boka din verkstadstid eller hjulskifte online snabbt och enkelt

Ny adress

Vi finns i nya fräscha lokaler på Fabriksallén 47 (tidigare Bilpartner). Här finner du försäljning av nya Volvo, begagnade bilar samt serviceverkstad.

Varmt välkomna!


BilförsäljningenPersonlig ServiceteknikerVerkstad ÖvrigtBildelar

André Lövgren

Säljare Volvo/begagnat 0435-44 88 61 andre.lovgren@bilmansson.se

Lars Holmberg

Säljare Volvo/ Begagnat 0435-44 88 60 lars.holmberg@bilmansson.se

Elias Hansson

Personlig Servicetekniker 0435-44 88 66 elias.hansson@bilmansson.se

Simon Johansson

Personlig Servicetekniker 0435-44 88 64 simon.johansson@bilmansson.se

Tobias Karlsson

Personlig Servicetekniker 0435-44 88 63 tobias.karlsson@bilmansson.se

Patrick Möller Pedersen

Personlig Servicetekniker 0435-44 88 62 patrick.moller@bilmansson.se

Martin Cronkvist

Verkstadscoach   martin.cronkvist@bilmansson.se

Jan Wirenstedt

Bilvårdstekniker  

Lisette Kvist

Bildelar 0435-44 88 69 lisette.kvist@bilmansson.se
Sälj din bil

Bilens registreringsnummer

Bilens märke och modell

Bilens årsmodell

Bilens miltal

Bilens eventuella skador

Nästa

Skick på däck

Minst 4mm

Servicebok

Komplett servicebok

Dragkrok

Bilen har dragkrok

Vinterhjul

Bilen har vinterhjul
Nästa

Jag är intresserad av

Endast sälja min bil
Jag vill byta bil

Jag vill byta till

Skicka

Ditt Namn

Din E-post

Ditt Telefonnummer

Skicka
Tack!
Vi återkommer så fort vi kan.
Stäng